Gyere közénk

Molnár Mária az Admiralitás-szigeteken.

Hogyan élt az egyik leghíresebb magyar misszionárius, akinek a nevét ma egy pápua leánykollégium őrzi?

A két világháború között rengetegen várták izgatottan Molnár Máriának a csendes-óceáni Admiralitás-szigetekről hazaküldött beszámolóit. Leveleiben az egykor emberevő törzsekkel való megismerkedéséről, kenun és az őserdőn át gyalog megtett missziós útjairól, örökbe fogadott gyermekei és a megkeresztelt bennszülöttek sorsáról írt.

Ez a dokumentumregény a diakonissza levelezése, a Hajnal külmissziói újság, továbbá néprajzi és történeti kutatások, tanulmányok alapján rekonstruálja a pápuák miszisz doktorának szolgálatát „kedves feketéi” között.

Harmat Kiadó, Budapest, 2011.

Ismertető a Biblia Szövetség oldalán

Szülővárosa és a külmissziói munka támogatói a közelmúltban Várpalotán emlékeztek a 125 éve született Molnár Máriára, a magyar református egyház misszionáriusára, aki Pápua Új-Guinea partjainál, a tengeren halt mártírhalált. Az 1950-ben Mánusz szigetén felállított síremlék őrá és a szigeten működő német evangélikus misszió II. világháborúban mártírhalált halt társaira emlékeztet. A japán katonák mintegy húsz misszionáriust és ugyanennyi német, a Bismarck-szigeteken maradt polgári lakost végeztek ki brutálisan 1943. március 16-án, az Akakize torpedóromboló fedélzetén. Közöttük volt Molnár Mária misszionáriusnő is, aki tizenöt évet töltött a pápuák között.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Scroll to top