„Személyes kataklizma szükséges” – Magyar Narancs interjú
Korábban tanított, számos tankönyvet írt, saját módszert dolgozott ki az irodalomtanításhoz. Pedagógiáról, a magyar közoktatás helyzetéről, a tanárok tiltakozásáról…
Mi a gonosz, ha nem ez? – Ayhan Gökhan kritikája
A nagy elánnal megírt, disztópikus regények kudarca részben az itteni valóság és a műben elhelyezett „valóság” közt rosszul megtalált…
Hogyan éld túl a zuhanást? – Podcast
Veiszer Alinda mutatta be a Vérvonalat a Margón. Nagyon jó alkalom volt, sok fontos dolog szóba került. Tudom, hogy…
Étienne kiskunfélegyházi bemutatója
Miklya Luzsányi Mónika új, tizenhat éven felülieknek ajánlott Vérvonal – Étienne könyve című regénye egy minden képzeletünket felülmúló jövő…
Petőfi, maga a sztár? – könyvbemutató az Ünnepi Könyvhéten
Belevetjük magunkat a forradalom és a Petőfi néven ismertté vált ifjú költő (magán)életének legbelsőbb bugyraiba és olyan izgalmas tényeket…
Interjú Kamasz király kapcsán a Pagony oldalán
Miklya Luzsányi Mónika öt gyermek édesanyja, ötven könyv szerzője, pedagógus, szerkesztő, publicista, teológus és még sorolhatnánk… Nem utolsó sorban…
A kamasz király udvarában
A regény 1521-be kalauzol minket, a Vitéz János Gimnázium két hetedikesének segítségével. Imi, a félszeg, jólelkű fiú az iskola…
Mészöly Ágnes kritikája a Vérvonalról a Librariuson
Az Étienne könyve lapjain megelevenedő világ félelmetesen ismerős. Mintha egy torzító lencsén keresztül szemlélnénk saját, kisebb nagyobb gondokkal teli, de alapjában…
A Klubrádióban Gerenday Ágnessel beszélgettem a Vérvonalról
Rövid, 6 perces verzió….
Egy magába zárkózó társadalom – Beszámoló a Margó Fesztről
Aki nem tudott ott lenni a Margó Feszten, a bemutatón, a Prae oldalán olvashat egy részletes beszámolót a beszélgetésről….